Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nizozemsko - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Nizozemsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Nizozemsko.

Zoologická zahrada Apenheul

Zoologická zahrada Apenheul

Zoologická zahrada Apenheul v nizozemské provincii Gelderland byla otevřena v roce 1971 jako první zahrada, v níž se mohou volně pohybovat primáti. Samotný název Apenheul se dá přeložit jako „opičí útočiště“. Zoo najdete v přírodním parku Berg en Bos u města Apeldoorn.

celý článek

 

Alkmaar - město sýrů

Alkmaar - město sýrů

Na severu Holandska v provincii Noord – Holland leží téměř stotisícové město Alkmaar, které se proslavilo především svými tradičními sýrovými trhy. Ty se konají od poloviny dubna do poloviny září na hlavním alkmaarském náměstí. Jejich součástí je také sýrařská soutěž, která přitahuje tisíce diváků.

celý článek

 

Waddenzee

Waddenzee

Waddenzee je část pobřeží na úplném severu Nizozemska - ve Frísku, kde si místní obyvatelé stále zachovávají své prastaré tradice, zvyky a dokonce i jazyk. Waddenzee je jedinečnou mořskou krajinou, kde moře při přílivu vypadá zcela normálně, ale je tak mělké, že při odlivu je možné na tři Fríské ostrovy z celkových pěti dojít suchou nohou po mořském dně.

celý článek

 

Národní park De Hoge Veluwe

Národní park De Hoge Veluwe

Jednou z největších přírodních atraktivit na území Nizozemska je přírodní park De Hoge Veluwe, který se rozkládá na ploše 5 500 hektarů, v blízkosti hranic s Německem. Se svou rozlohou tak patří k největším národním parkům v zemi a Nizozemci jsou na něj doslova hrdí.

celý článek

 

Fríské ostrovy – turistický ráj Severního moře

Fríské ostrovy – turistický ráj Severního moře

Jako Fríské ostrovy je označován řetězec malých ostrůvků ležících v Severním moři při pobřeží Nizozemska, Německa a Dánska. Část ostrovů, která připadá Nizozemsku, se nazývá Západofríské ostrovy, neboli Waddennelanden a patří k nejvyhledávanějším turistickým destinacím.

celý článek

 

Proměny Utrechtu

Proměny Utrechtu

Čtvrté největší nizozemské město Utrecht se rozkládá ve stejnojmenné provincii, která byla až do nedávna nejmenší provincií v zemi. Utrecht dnes přitahuje turisty nejen četnými historickými památkami, ale také svou pověstí nejzbožnějšího a nejintelektuálnějšího města v zemi.

celý článek

 

Delft - kde vznikl fajáns

Delft - kde vznikl fajáns

Historické město Delft ležící v provincii Jižní Holandsko je jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v Nizozemí. Nabízí romantické procházky podél vodních kanálů, jenž jsou lemovány tradičními malebnými domky s vysokými štíty a mnoho dalších krásných památek.

celý článek

 

Lodí po holandských kanálech

Lodí po holandských kanálech

Nejsem vodák a na rozdíl od zbytku rodiny jsem to ani nikdy nezkusila. Ovšem proti vodě nic nemám a se svými blízkými chci trávit dovolenou společně, proto jsem se nechala zlákat nabídkou synovce Petra, který o cestování lodí po vodních kanálech už několik let snil.

celý článek

 

Romantický ostrov Aruba

Romantický ostrov Aruba

Jeden z trojice tzv. ABC ostrovů - Aruba, Bonaire, Curaçao – patří k souostroví Nizozemské Antily a leží jen malý kousek od pobřeží Venezuely. Ostrov o délce 30 km a šířce 9 km má ideální klimatické podmínky. Suché tropické klima je velmi přívětivé. Aruba leží v tropickém pásmu, ale stranou od tropických bouří a hurikánů.

celý článek

 

Ostrov Bonaire

Ostrov Bonaire

Ostrov Bonaire – jeden z trojice tzv. ABC ostrovů – Aruba, Bonaire, Curaçao – patří k souostroví Nizozemské Antily. Bonaire je ostrov, který je rájem především pro potápěče. Průzračné vody Karibiku vytvářejí výborné podmínky pro potápění, šnorchlování a windsurfing.

celý článek

 

Autem do Nizozemí

Autem do Nizozemí

Nizozemsko je pro turisty bezesporu zajímavou lokalitou, která se velmi odlišuje od ostatních evropských zemí. Tato rovinatá země se rozkládá v deltě obrovských řek a téměř polovina se jí nachází pod hladinou moře. Přesto nabízí jedinečné přírodní, kulturní i historické skvosty.

celý článek

 
1 2 3
 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko